online çiçek, flowers
Çiçek Bakımı

SAKSI ÇİÇEĞİ BAKIMI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

          

              Değerli müşterilerimiz, internet sitemizden saksı çiçeği aldığınız taktirde, saksı üzerindeki ambalajın alt kısmını kesiniz, saksıdaki çiçeğinizi suladığınızda, fazlalık suyun tahliyesi gerekmektedir. Saksı çiçekleri yaz aylarında daha fazla suya ihtiyaç duymaktadır. saksınızın toprağındaki nem azaldığında saksının hafiflediğini hissedersiniz ve sulama işlemi yaparsınız, saksınızın altına koyduğunuz saksı altlığında suyun devamlı olarak beklemesi çiçeğinizin çürümesine neden olacaktır.

         

             Saksı çiçeklerinizi direkt olarak güneş alan ortamlardan uzak tutunuz, çiçeğin bulunduğu ortam aydınlık olmalıdır. Saksı çiçeklerinizi cereyyan alan ortamlarda tutmayınız, klima karşısına koymayınız. Yeşil yapraklı çiçeksiz bitkilerinizi yaz aylarında 15 günde bir duş altında ıslatabilirsiniz, suyun taziksiz ve oda sıcaklığında olmasına dikkat ediniz, mümkünse bu işlemi akşamları yapınız, sabaha kadar güneş almadan üzeri kurumuş olur. Çiçekli bitkilerde bu işlem uygulanmaz, uyguladığınız taktirde üzerindeki çiçeklerin çürümesine neden olursunuz. Bitkiniz çiçekli bitki, fakat çiçeği yoksa bu işlemi uygulayabilirsiniz. Saksı çiçeklerinizin büyüme ve görüntüsünde olumsuz gelişmeler olduğunda, bir boy büyük saksıya aktararak, toprağına ekleme yapınız ve çiçeğinize uygun olan sıvı besinlerden kullanabilirsiniz, bu işlem genelde şubat - nisan ayları arasında uygulanır. Bitkinizi diğer saksıya aktarırken toprağının dağılmamasına özen gösteriniz, gerekirse bu işlem için yakınınızdaki bir çiçekçiden yardım alınız.

       

CANLI ÇİÇEK BUKETLERİ BAKIMI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

         

             Kesme çiçeklerden buket aldığınız zaman, çiçeğin altında suya deyecek kadar açık alan yaratılmalı ve hemen bir sulu vazoya konularak su çekmesi sağlanmalıdır. Vazonuzu direkt güneş ışığından, cereyyandan koruyunuz. Klima karşısına ve ısıtıcıya (soba, kalorifer) yakın ortamlarda bulundurmayınız, vazonuzdaki kesme çiçeklerin altından 4 günde bir, bir kaç santimetre keserek, suyunu tazeleyiniz, çiçeğinizin vazo ömrünün uzadığını göreceksiniz.

Aynı Gün Gönderim